ΝΙΚΗ τίτλου… Χάθηκε το τόπι στο Πανθεσσαλικό

300x250

Η Νίκη Βόλου πραγματοποιώντας, ίσως την καλύτερη φετινή εμφάνισή της, σκόρπισε την Στυλίδα με 8-0 και σε συνδυασμό την ήττα του Ολυμπιακού Βόλου στην Καλαμπάκα από τα Μετέωρα, έμεινε μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το συγκρότημα του Ράτκο Ντόστανιτς απέδωσε φανταστικό ποδόσφαιρο μέχρι και το 65’ όταν και κατέβασε στροφές, μιας και ακολουθεί παιχνίδι την Τετάρτη και πάλι στο Πανθεσσαλικό με αντίπαλο τον Πιερικό. Οι κυανόλευκοι έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και εκτός των οκτώ τερμάτων θα μπορούσαν να πετύχουν άλλα τόσα αν ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια.

Το σκορ για τη Νίκη άνοιξε μόλις στο 5’ ο Ιορδανίδης ενώ το 2-0 έγραψε στο 19’ ο Φάμπιο Ταβάρες. Στο 33’ ο Λόρι Κέρι έκανε το 3-0 με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 36’ ο Ιορδανίδης διαμόρφωσε το 4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίκτες του Ράτκο Ντόστανιτς συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 48’ ο Λόρι Κέρι με «κεραυνό» έξω από την περιοχή έκανε το 5-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο αρχηγός σημείωσε χατ τρικ χάρη σε απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τη γωνία της αντίπαλης περιοχής. Το 7-0 «έγραψε» ο Βουκομάνοβιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 62’ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Νίκος Παπαδήμας στο 90’.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Σκιαθίτη στη φάση του πέναλτι στο 62’ όταν στη σύγκρουση με τον Ντινιωτάκη χτύπησε άσχημα στο πρόσωπό του.