Tasty Awards 2019: Οι μεγάλοι νικητές των Βραβείων Γεύσης!

Πριν από λίγες ημέρες πραγματοποιήθηκε η λαμπερή απονομή των Tasty Awards 2019 των μοναδικών βραβείων γεύσης που ψηφίζονται από το κοινό, στο ξεχωριστό loft της Γκαλερί Ζουμπουλάκη.

Αγαπημένοι καλλιτέχνες και πρόσωπα του κοινού βρέθηκαν εκεί με σκοπό να βραβεύσουν τα αγαπημένα εστιατόρια του κοινού, στην εκδήλωση που παρουσίασε η μοναδική Κατερίνα Μισιχρόνη.

Τη φετινή, τέταρτη χρονιά του διαγωνισμού, η συμμετοχή του κοινού ξεπέρασε κάθε προσδοκία. Μέσα στους τρεις μήνες που είχε διάρκεια η online ψηφοφορία στο tasty-guide.gr καταγράφηκαν περισσότερες από 62.000 ψήφοι.

Η βραδιά ξεκίνησε με τη Μαίρη Συνατσάκη να δίνει τα βραβεία στις δύο καινούριες κατηγορίες των Tasty Awards, Newcomers και Street Food όπου νικητές ήταν αντίστοιχα το Frankie και το Falafellas.

Το σκέλος των απονομών έκλεισε με τη Μαρίνα Βερνίκου στη σκηνή η οποία βράβευσε τον Άρη Βεζενέ στην κατηγορία Creative Greeks και τη Σπονδή στην κατηγορία High End.

Αναλυτικά οι νικητές των Tasty Awards ανά κατηγορία:

NEWCOMERS

Η ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ βράβευσε το FRANKIE

2η θέση: Papillon

3η θέση: Senios

STREET FOOD

Η ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ βράβευσε το FALAFELLAS

2η θέση: Hoocut


3η θέση: Los Loros

BRUNCH

Η ΙΩΑΝΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ βράβευσε τον ΑΚΗ ΠΕΤΡΕΤΖΙΚΗ για το KITCHEN LAB

2η θέση: Different Beast


3η θέση: Monsieur Barbu

COMFORT ZONE

Η ΕΦΗ ΓΟΥΣΗ βράβευσε τον ΓΙΑΝΝΗ ΛΟΥΚΑΚΟ για το ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ

2η θέση: Nice n Easy


3η θέση: Penny Lane

RESTAURANT BARS

Νικητής ήταν το BALTHAZAR

2η θέση: 42 Barstronomy Athens

3η θέση: Artisanal

MEAT AND MORE MEAT

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ βράβευσε το BASE GRILL

2η θέση: Γίδι


3η θέση: Steak Alive

FISH & SEAFOOD

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ βράβευσε το ΨΑΡΙΣΤΟΝ

2η θέση: Αφρόψαρο

3η θέση: Δουράμπεης

EUROPEAN

Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΩΔΟΥ βράβευσε το CUPOLA

2η θέση: Σπύρος & Βασίλης

3η θέση: Dal Professore

JAP & ASIAN

Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΩΔΟΥ βράβευσε το MATSUHISA

2η θέση: Izakaya


3η θέση: Blue Bamboo



BARS

Η ΕΦΗ ΓΟΥΣΗ βράβευσε το THE CLUMSIES για ακόμα μία χρονιά

2η θέση: Upupa Epops

3η θέση: Momix

BURGER

Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ βράβευσε τον ΑΚΗ ΠΕΤΡΕΤΖΙΚΗ για το BURGER AP

2η θέση: Juicy Grill


3η θέση: Μπαρ Μπεε Κιου

CREATIVE GREEKS

Η ΜΑΡΙΝΑ ΒΕΡΝΙΚΟΥ βράβευσε τον Άρη Βεζενέ για το VEZENE

2η θέση: Kuzina


3η θέση: Cookoovaya

HIP URBAN

Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ βράβευσε το NOLAN

2η θέση: Beauty Killed the Beast


3η θέση: Mama Roux

FIVE STAR DINING

Η ΙΩΑΝΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ βράβευσε το GALAXY HILTON

2η θέση: The Zillers

3η θέση: Olive Garden


HI END

Η ΜΑΡΙΝΑ ΒΕΡΝΙΚΟΥ βράβευσε τη ΣΠΟΝΔΗ

2η θέση: Varoulko Seaside

3η θέση: Funky Gourmet

ΠΗΓΗ

Facebook Comments