Αυτοί είναι όλοι οι υποψήφιοι σε κάθε Δήμο της Μαγνησίας – Ο επίσημος κατάλογος του Πρωτοδικείου [όλα τα ονόματα]

milonas 728x120

Την Κυριακή στις 12 το βράδυ έληξε η διορία κατάθεσης των υποψηφιοτήτων για τις δημοτικές εκλογές της 26ης Μαίου. Συνολικά στη Μαγνησία, στη μάχη των εκλογών κατέρχονται 29 συνδυασμοί σε οκτώ δήμους και 79 συνδυασμοί στις τοπικές κοινότητες.

Συγκεκριμένα:

Δήμος Βόλου
«Νέα Εποχή-Νέα Δυναμική» Αχιλλεύς Μπέος του Νικολάου
«Βόλος – Έξυπνη Πόλη» Καπούλα Αθανασία
«Μαζί για το Βόλο» Ιάσων Αποστολάκης
«Βόλος – Ανατροπή Δημιουργία» Απόστολος Παπαδούλης
«Λαϊκή Συσπείρωση Βόλου» Απόστολος Ριζόπουλος

Τοπικές κοινότητες:
Κοινότητα Αγριάς: ΔΡ.Α.ΚΕ.Ι.Α. -Νικόλαος Κάπελας (μεμονωμένος), Κοινότητα Αγίου Λαυρεντίου: Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική Κίνηση Αγ. Λαυρεντίου – Ιωάννης Αγαπητός (μεμονωμένος), Κοινότητα Γλαφυρών: Γεωργάκος Κωνσταντίνος του Γεωργίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανακασιάς: Αναγέννηση Ιωλκού – Ανεξάρτητη Κίνηση – Μαρμαράς Ιωάννης του Αθανασίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Κάτω Λεχωνίων: «Ανεξάρτητη Σκέψη Κάτω Λεχωνίων» Χαλκιάς Σωτήριος του Αλεξάνδρου, Τοπική Κοινότητα Σταγιατών: Ράμπος ή Ραμπόπουλος Δημήτριος (μεμονωμένος), Τοπική Κοινότητα Σταγιατών: Μπόγκας Αθανάσιος (μεμονωμένος), Κοινότητα Σέσκλου: «Ανεξάρτητοι Σέσκλου» Τάμπας Ευάγγελος του Ιωάννη, Κοινότητα Μικροθηβών: «Ανεξάρτητη Κίνηση Μικροθηβών» Σταφυλοπάτης Νικόλαος, Κοινότητα Αγίου Ονουφρίου: «Ανεξάρτητη Ενωτική Κίνηση Αγίου Ονουφρίου» Βουγάς Νικόλαος, Κοινότητα Άνω Λεχωνίων: «Αδέσμευτα Άνω Λεχώνια» Νομικός Νικόλαος, Κοινότητα Γλαφυρών: Πατσιαβούδης Παρασκευάς (Πάρης) του Δημητρίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Διμηνίου: «Ενεργοί Δημότες» Πέτρος Πετρούλιας του Ιωάννη, Κοινότητα Ν. Αγχιάλου: «Ανεξάρτητος Συνδυασμός Νέας Αγχιάλου Βόλου» Φρόσω Καπανά – Καραπατάκη.

Δήμος Αλμυρού
«Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Εσερίδης Δημήτριος,

«Λαϊκή Συσπείρωση Αλμυρού» Σάββας Τσόγκας του Κωνσταντίνου,

«Δημοτική Πρωτοβουλία» Ευάγγελος Χατζηκυριάκος,

«Ζωή Αλλάζουμε» Ράππου – Μάμαλη Ζωή.

Τοπικές κοινότητες:
Κοινότητα Αλμυρού: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Ανάβρας: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Βρύναινας: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Ευξεινούπολης: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Κροκίου: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Πλατάνου: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Σούρπης: «Αλμυρός – Ευθύνη και Δημιουργία» Δημήτριος Εσερίδης, Κοινότητα Αγ. Ιωάννη Αλμυρού: Χουλιάρας Ευάγγελος του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανθότοπου: Κέκος Ευάγγελος (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανθότοπου: Θεοδώρου Αντώνιος (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανθότοπου – Γιώργος Μπουχώρης (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανθότοπου: Κωτούλας Λεωνίδας του Ιωάννη (μεμονωμένος), Κοινότητα Δρυμώνα: Πανταζής Πανταζής του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Δρυμώνα: Τσιπερλής Κωνσταντίνος του Αποστόλου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ευξεινούπολης: Ανάργυρος Τέφογλου – Ανεξάρτητη Κίνηση Ευξεινούπολης (μεμονωμένος), Κοινότητα Κωφών: Ανδρέας Μαμούρας, Κοινότητα Κοκκωτών: Ευάγγελος Μαλλιάρης (μεμονωμένος), Κοινότητα Πτελεού: «Ανεξάρτητη Ενωτική Κίνηση Πτελεού» Μπουκοβάλας Κωνσταντίνος του Ηλία (μεμονωμένος), Κοινότητα Σούρπης: «Ανεξάρτητοι Δημότες Κοινότητας Σούρπης» – Κωστούλας Χρήστος του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Αγίων Θεοδώρων: «Συνεργασία» Βασίλειος Κωνσταντίνου, Κοινότητα Κοκκωτών: Σιάνος Κωνσταντίνος του Αθανασίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Κοκκωτών: Σιάνος Αλέξανδρος του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Φυλάκης: Ντίνου Χριστίνα (μεμονωμένος), Κοινότητα Αγίας Τριάδας: Κωνσταντίνου Γρηγόριος του Θεμιστοκλή (μεμονωμένος), Κοινότητα Κωφών: Βάρσος Κωνσταντίνος του Στέργιου (μεμονωμένος), Κοινότητα Φυλάκης: Επίσκοπος Κωνσταντίνος του Δημητρίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Αμαλιάπολης: «Πρωτοβουλία ευθύνης για τη ζωή στη Μιτζέλα» Καραγιάννης Ευστάθιος, Κοινότητα Κωφών: Καραφέρης Σταύρος του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Αγίας Τριάδας: Καρβουνάρης Νικόλαος του Γεωργίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Αχιλλείου: «Αχίλλειο – Δυναμικά Μπροστά» Γεώργιος Μαρκάκης του Δημητρίου, Κοινότητα Δρυμώνα: Καραγεωργόπουλος Χρήστος του Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Φυλάκης: Ηλίας Πλακίδας του Δημητρίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ανάβρας: «Ανάβρα Νέα Αρχή» Κελάφας Κωνσταντίνος του Γεωργίου, Κοινότητα Αχιλλείου: «Ανεξάρτητο Κίνημα Αχιλλείου» Ανάργυρος – Απόστολος Κουνής, Κοινότητα Πλατάνου: «Ανεξάρτητη Πρωτοβουλία Πλατάνου» Χριστοδούλου Αθανάσιος, Κοινότητα Βρύναινας: «Συνεργασία Δημιουργία» Μελεμές Ιωάννης, Κοινότητα Κωφών: Ιωάννης Τσαντήλας (μεμονωμένος), Κοινότητα Κροκίου: «Ανεξάρτητη Κίνηση Κροκίου Δ. Αλμυρού» Δημήτριος Γεωργοσόπουλος, Κοινότητα Φυλάκης: Κωνσταντίνος Στεργιόπουλος (μεμονωμένος).

Δήμος Ρήγα Φεραίου
«Νέος Δήμος – Νέα Εποχή» Δημήτριος Νασίκας του Στέργιου

«Λαϊκή Συσπείρωση Ρήγα Φεραίου» Απόστολος Παπαϊωάννου του Αστερίου

«Όλοι μαζί μπροστά» Χαράλαμπος Πάσχος

Τοπικές Κοινότητες: Κοινότητα Περιβλέπτου: «Ανεξάρτητη Κίνηση» Μπατζιάκας Δημήτρης του Αθανασίου, Κοινότητα Κερασιάς: Καπουρνιώτης Δημήτριος του Θεοδώρου (μεμονωμένος), Κοινότητα Κερασιάς: Γεώργιος Ζήσης του Νικολάου (μεμονωμένος), Κοινότητα Κερασιάς: Ηλίας Κωνσταντίνου (μεμονωμένος), Κοινότητα Βελεστίνου: «Ανεξάρτητη Κίνηση νέων Βελεστίνου και Χλόης» Γεώργιος Καρτσώνας.

Δήμος Ζαγοράς – Μουρεσίου
«Λαϊκή Συσπείρωση Ζαγοράς-Μουρεσίου» Βασίλειος Τσαπράζης

«Κίνηση Ενότητας» Μαρία Σαμαρά

«Ενωτική Συνεργασία» Παναγιώτης Κουτσάφτης

Τοπικές Κοινότητες: Κοινότητα Κισσού: «Ανεξάρτητη Κίνηση Πολιτών Κοινότητας Κισσού» Παπαγεωργίου Ιωάννης, Κοινότητα Αγίου Δημητρίου: «Ανεξάρτητο» Δημήτρης Ρήγας, Κοινότητα Ξουριχτίου: Παπαδόπουλος Κυριάκος του Λαζάρου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ξουριχτίου: Τσιρογιάννης Νεκτάριος του Ιωάννη (μεμονωμένος), Κοινότητα Ξουριχτίου: Πατρώνης Ιωάννης του Αποστόλου (μεμονωμένος).

Δήμος Νοτίου Πηλίου
«Αδέσμευτη Αυτοδιοικητική Πρωτοβουλία Ν. Πηλίου» Μιλτιάδης Παπαδημητρίου,

«Ενεργοί Πολίτες Δ. Νοτίου Πηλίου» Κωνσταντίνος Γραμμένος

«Ενωτική Αυτοδιοικητική Κίνηση Πηλίου» Μιτζικός Μιχαήλ

«Λαϊκή Συσπείρωση Νοτίου Πηλίου» Ιωάννης Κωνσταντινάκης

Τοπικές Κοινότητες: Κοινότητα Αγ. Γεωργίου Νηλείας: Άγιος Γεώργιος Νηλείας – Νικόλαος Κουτσίκος, Κοινότητα Μετοχίου: Ράπτης Αγγελής (μεμονωμένος), Κοινότητα Ξινόβρυσης: Βαρσαμάς Δημήτριος του Θρασύβουλου (μεμονωμένος), Κοινότητα Ξινόβρυσης: Παναγιώτου Κωνσταντίνος του Αποστόλου (μεμονωμένος), Κοινότητα Βυζίτσας: «Μαζί για τη Βυζίτσα» Γκότσικας Μιχαήλ, Κοινότητα Καλών Νερών: «Καλά Νερά Αγαπητό μας Χωριό» Γεωργαδάκης Δημήτριος, Κοινότητα Αφετών – Προπάν – Καλαμάκι: Αθανάσιος Βουλελίκας (μεμονωμένος), Κοινότητα Λαμπινούς: Κωνσταντίνος Πατσάς του Θωμά (μεμονωμένος), Κοινότητα Μετοχίου: Ηλίας Ψαθάς του Παναγιώτη (μεμονωμένος), Κοινότητα Καλαμακίου: Τσιτσιρίκης Παναγιώτης του Αποστόλου (μεμονωμένος), Κοινότητα Λαμπινούς: Ιωάννης – Γραμμένος Μαντζαφλέρης του Αποστόλου (μεμονωμένος), Κοινότητα Καλαμακίου: Ευθύμιος Μαστροσταμάτης του Ευσταθίου (μεμονωμένος), Κοινότητα Μετοχίου: Κωνσταντίνος Καραδέμητρος του Γεωργίου (μεμονωμένος).

Δήμος Σκιάθου
«Αλλάζουμε Θέλουμε και Μπορούμε!» – Θοδωρής Τζούμας,

«Νέοι Ορίζοντες για τη Σκιάθο» Παναγιώτης Διολέττας, «Σκιάθος Ενωμένη – βήμα στο μέλλον»

«Λαϊκή Συσπείρωση Σκιάθου» (κατάθεση από δικαστικό επιμελητή).

Δήμος Σκοπέλου
«Το νησί μας πρώτα» Περίσσης Σταμάτιος

«Σκόπελος όλοι μαζί» Ευσταθίου Δημήτριος του Κωνσταντίνου

«Λαϊκή Συσπείρωση Σκοπέλου»

Τοπικές Κοινότητες: Κοινότητα Κλήματος: «Ενεργοί Πολίτες» -Μαρία Στάμου (μεμονωμένη), Κοινότητα Κλήματος: «Καθαρή Λύση για το Νέο Κλήμα» Καραγιώργος Βαρσάμης, Κοινότητα Σκοπέλου: «Λαϊκή Συσπείρωση Σκοπέλου» (κατάθεση από δικαστικό επιμελητή).

Δήμος Αλοννήσου
«Ενότητα για την πρόοδο – Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση» Πέτρος Βαφίνης

«Πρώτα η Αλόννησος» – Αναγνώστου Παναγιώτης

«Δυναμική συνεργασία για την Αλόννησο» Τσουκανάς Παναγιώτης.

Facebook Comments

error: Content is protected !!