Το νέο διοικητικό συμβούλιο της ΕΣΠΕΛ

espel1 logo 780x405
milonas 728x90 1
728x110 1

Την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου διεξήχθησαν οι αρχαιρεσίες στην Ένωση Στρατιωτικών Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας (ΕΣΠΕΛ), για την ανάδειξη των μελών του νέου Δ.Σ, της εξελεγκτικής επιτροπής και των αντιπροσώπων στο δευτεροβάθμιο όργανο.

Στην εκλογική διαδικασία συμμετείχαν 443 μέλη και τα επίσημα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, έχουν όπως παρακάτω :

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1 ΜΟΥΣΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 152 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΜΑΚΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 120 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΘΕΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 105 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΚΟΥΛΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 78 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΝΤΙΝΤΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 78 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΜΠΑΖΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 62 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΓΚΟΥΜΟΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 46  
9 ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 41  
10 ΤΣΟΥΚΑΣ ΒΙΚΤΩΡ 35  
11 ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 34  
12 ΣΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18  
13 ΚΩΣΤΗΣ ΖΗΣΗΣ 17  
14 ΑΝΑΤΟΛΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 9  
15 ΜΑΡΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 6  
16 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 5  

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή :

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1 ΤΕΝΤΟΛΟΥΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 152 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 77 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΚΟΡΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 62 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΚΑΡΑΘΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 38  
5 ΓΚΡΙΤΖΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 37  
6 ΚΙΤΣΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 29  

Για Αντιπρόσωποι στο Δευτεροβάθμιο Όργανο :

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1 ΜΟΥΣΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 85 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
2 ΘΕΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 80 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
3 ΜΑΚΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 58 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
4 ΝΤΙΝΤΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
5 ΚΟΡΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 49 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
6 ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 43 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
7 ΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 40 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
8 ΚΟΥΛΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
9 ΤΣΟΓΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
10 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 38 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
11 ΤΣΟΥΚΑΣ ΒΙΚΤΩΡ 38 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
12 ΜΑΝΙΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 37 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
13 ΤΕΝΤΟΛΟΥΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 37 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
14 ΓΚΟΥΜΟΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
15 ΚΩΣΤΗΣ ΖΗΣΗΣ 36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
16 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
17 ΒΛΑΣΤΟΥΔΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 33 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
18 ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 31 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
19 ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 28 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
20 ΜΠΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 28 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
21 ΚΑΡΑΘΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 26 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
22 ΝΤΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
23 ΜΠΑΖΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 25 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
24 ΚΑΚΑΖΟΥΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
25 ΧΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
26 ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 22  
27 ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 22  
28 ΚΑΚΑΖΟΥΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 21  
29 ΜΑΡΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 20  
30 ΚΟΚΟΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 17  
31 ΣΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 17  
32 ΜΙΧΩΛΟΣ ΝΕΣΤΩΡ 15  
33 ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΥΡΩΝ 13  
34 ΓΚΡΙΤΖΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΛΟΣ 11  
35 ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 11  
36 ΧΑΤΖΗΜΠΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 11  
37 ΨΑΛΙΔΑΣ ΜΑΝΘΟΣ 11  
38 ΑΝΑΤΟΛΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 9  
39 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 9  
40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΩΜΑΣ 8  
41 ΚΙΤΣΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 7  
42 ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 7  
43 ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 6  
44 ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4  
45 ΜΠΑΣΙΑΝΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ 4  
46 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 3  
47 ΖΕΥΓΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1  

Σε συνέχεια των παραπάνω αποτελεσμάτων και κατ’ εφαρμογή των κα- θοριζομένων στο καταστατικό, τα νεοεκλεγέντα μέλη στο Δ.Σ, συγκεντρώθηκαν στα γραφεία της Ένωσης την 16 Σεπ 20 και ώρα 19:00, προκειμένου να συγκροτηθούν σε σώμα, εκλέγοντας τον Πρόεδρο, τον Αντιπρόεδρο, το Γενικό Γραμματέα, τον Ανα- πληρωτή Γενικό Γραμματέα, τον Ταμία και δύο μέλη.

Κατόπιν ολοκλήρωσης διαδικασίας ψηφοφορίας μεταξύ των μελών του νεοσύστατου Δ.Σ, ανατέθηκαν τα παρακάτω καθήκοντα :

  1. Πρόεδρος : Ανχης (ΔΒ) Πέτρος Μούστος
  2. Αντιπρόεδρος : Ανθστής (ΔΒ) Παρασκευή Μακρή
  3. Γενικός Γραμματέας: Εσμίας (ΟΤΕΤΗ) Απόστολος Θέος
  4. Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας: Ασμίας (ΕΤΑΠ) Δημήτριος Μπαζούκης
  5. Ταμίας: Υπγός (ΥΑΔ) Κωνσταντίνος Γκουμότσιος
  6. Α Μέλος/Eκπρόσωπος Δημοσίων Σχέσεων: Εσμίας (ΟΗΛΕ) Απόστολος Κουλιός
  7. Β Μέλος: Σγός (ΤΤΗ) Θωμάς Ντιντιός

Πηγή: onlarissa.gr

error: Content is protected !!