ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δύο νίκες και μία ήττα για τον ΑΣ ΑΡΓΩ

532532 2

Συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του «ΑΣ ΑΡΓΩ» για την Α2 Γυναικών, το πρωτάθλημα Νεανίδων και το πρωτάθλημα εφήβων.

KEN 728X100

Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)/ ΑΣ ΑΡΓΩ -ΙΚΑΡΟΣ ΈΔΕΣΣΑΣ 3-0 ΣΕΤ

Πρώτη νίκη για την ΑΡΓΩ στο φετινό πρωτάθλημα και αισιοδοξία για τη συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Η Βολιώτικη ομάδα επικράτησε χθες στο κλειστό της Αγριάς του ΊΚΑΡΟΥ ΈΔΕΣΣΑΣ με 3-0 σετ.

Η ΑΡΓΩ αποδίδοντας πολύ καλό βόλεϊ, δεν επέτρεψε καμία αμφισβήτηση για τον τελικό νικητή της αναμέτρησης και πήρε πολύτιμο τρίποντο για τη συνέχεια.

Τα σετ: 25-8, 25-12,25-20

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Σταθόπουλος Ε, Φουρκιώτης Κ) Τάσσου Α , Κασιούρα Χ (1π) , Κασιούρα Β (10π),Prokudina Polina (16π) , Αγγέλη Μαρ (1π) , Γερολυμάτου Ε (5π) , Ξάνθη Π (6π), Τζιοβάρα Π, Μαστρογιάννη Ασημ(1π), Φράγκου Δ (1π), Πόλη Βικτ (13π), Σουντουλουμάκη Αγγ , Χουτζοπούλου Κυρ, Παντέλη Παρθ.

ΙΚΑΡΟΣ ΈΔΕΣΣΑΣ:(Ρέτζιου Ε, Παπαδόπουλος Κ) Πορτοκαλίδου Σ, Μπαλάση Φ, Καστανιώτη Ι, Σταυρίδου Άικ, Τοτίδου Ε, Χρήστου Ε, Παπαδοπούλου Φ,Μούσιου Ι,Ούτα Αν, Γάτση Π, Γάτση Ε, Ιωαννίδου Μ, Μαίνου Σ.

Διαιτητές του αγώνα διετέλεσαν ο κ. Χουλιαρόπουλος Δημήτριος, ο κ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Θεόδωρος, και η εκτελούσα χρέη γραμματείας η κ. Μανουσογιωργάκη Αικατερίνη.

Στην υγειονομική υποστήριξη του αγώνα συνέβαλε η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Μαγνησίας και φυσικά ο ιατρός του αγώνα κ Ρούμπος Νικόλαος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

ΓΣΓ ΝΙΚΗ-ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ 0-3 (19-25,23-25,20-25)

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ -ΙΚΑΡΟΣ ΈΔΕΣΣΑ 3-0 (25-8, 25-12,25-20)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΠΑΘ ΠΕΡΣΕΑΣ 0-3 (9-25, 22-25,21-25)

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 3-0 (25-19,25-18,26-24)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡ.-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΛΕΞ. 1-3 (22-25,18-25,25-17,14-25)

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΎΠΟΛΗΣ-ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 0-3 (17-25,18-25-17-25)

ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 0β

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΠΕΚΕΛ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑΣ)- ΝΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΥ ΜΕ 3-1

Συνέχισε τη νικηφόρα πορεία της , η ομάδα των νεανίδων της ΑΡΓΟΥΣ. Αυτή τη φορά επικράτησε χθες εκτός έδρας του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΥ με 3-1 σετ, σε εξ αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και έκανε το πέντε στα πέντε .Με τη νίκη αυτή η Βολιώτικη ομάδα “σκαρφάλωσε” στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ απομένει ένας ακόμη αγώνας την προσεχή Τετάρτη με τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, για την ολοκλήρωση της κανονικής φάσης του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 25-13, 15-25, 23-25, 16-25

ΑΣ ΑΡΓΩ:(Σταθόπουλος Ε-Φουρκιώτης Κ) Γκέκα Τζ, Παντελή Π, Κασιούρα Β, Κασιούρα Χ, Στύλα Στ, Σουντουλουμάκη Αγγ, Φράγκου Δ, Γκαραγκάνη Π, Γκαραγκάνη Ι, Σταθοπούλου Σοφ, Σταθοπούλου Μ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)- ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΤΗΣ ΑΡΓΟΥΣ ΜΕ 3-1 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Ύστερα από μια πολύ δυνατή αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή στο κλειστό Βάκης Παρασκευόπουλος στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής, η ομάδα των εφήβων της ΑΡΓΟΥΣ γνώρισε την ήττα από την ομάδα της Άμιλλας Τρικάλων με 3-1 σετ. Η Βολιώτικη ομάδα πήρε το πρώτο σετ ύστερα από αμφίρροπη μάχη . Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, με την ομάδα των Τρικάλων να επανέρχεται, πολύ δυνατή στο μπλοκ / άμυνα και να καταφέρνει, να εξουδετερώσει τις επιθέσεις τις Αργούς , γεγονός που της έδωσε τα επόμενα τρία σετ και την πολύτιμη νίκη που την χρήζει κατά πάσα πιθανότητα φετινή πρωταθλήτρια .

Διαιτητές του αγώνα: Παρασκευάς Θεόδωρος και Μανίτσα Μενεξέ.

Τα σετ: 25-23, 19-25,19-25,17-25

ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Γεωργουλάς Σπ) Μαχαίρας Θ, Γουργιώτης Θεοφ, Τζιώρτζιης Παν, Παξιμαδάκης Χ, Παΐλας Δ, , Ντερβίσης Χρ, Τέγος Θεοδ, Δημάκης Ν, Αναστασίου Ν.

ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ:(Γούλας Ευθ) Ρουμελιώτης Φ, Ανδρινόπουλος Δ, Μαρκόπουλος Μ, Γεωργιάδης Χ,Μπέγας Σ, Πουλιανίτης Δ,Χήρας Α, Σωτηρίου Απ, Αναγνώστου Α.